سجاد عرب عامری

برنامه نویس

فرانت اند

بک اند

اپلیکیشن موبایل

طراحی صفحات PWA

AGI,AMI

SERVER MANAGEMENT

Python

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سجاد عرب عامری

برنامه نویس

فرانت اند

بک اند

اپلیکیشن موبایل

طراحی صفحات PWA

AGI,AMI

SERVER MANAGEMENT

Python

کلاس طراحی وبسایت (وردپرس)

دوره ی حضوری طراحی سایت

در کلاس حضوری طراحی سایت بصورت گام به گام و از پایه آموزش طراحی سایت، استفاده از نرم افزارهای مورد نیاز و همچنین آموزش کامل کار با سیستم مدیریت و محتوای وردپرس را فراخواهید گرفت.

در دوره طراحی سایت با وردپرس آموزش نصب و تنظیم انواع افزونه و قالب رایگان، ارائه خواهد شد و در نهایت قادر خواهید بود که اولین وب سایت خود را راه اندازی کنید.

کلاس های آموزش طراحی سایت

دو نوع کلاس آموزشی بصورت کلاس عمومی و کلاس خصوصی طراحی سایت با وردپرس برگذار می کند، در هر دو کلاس سرفصل های دوره آموزش طراحی وب سایت یکی بوده و از نظر محتوایی تفاوتی وجود ندارد اما مسلما در کلاس خصوصی طراحی سایت باWordPress زمان بیشتری برای رفع مشکل وجود خواهد داشت و کلاس خیلی سریعتر و بهتر جلو خواهد رفت.

قابل ذکر است تعداد افراد در کلاس های خصوصی ۱ تا ۲ نفر می باشد و در کلاس های عمومی طراحی سایت حداقل ۳ نفر

فانوس در چندین دوره مجزا زمینه یادگیری طراحی وب سایت حرفه ای را برای هنرجویان فراهم کرده است و با در نظر گرفتن مدت زمان بالا برای آموزش کامل راه اندازی و مدیریت وب سایت، امکان انجام تمرین های مختلف در وب سایت های ساخته شده و … دوره طراحی وب سایت به سه بخش طراحی وب سایت مقدماتی ، طراحی وب سایت پیشرفته و طراحی وب سایت حرفه ای تقسیم کرده است؛

دانشجویان پس از اتمام هرکدام از کلاس های طراحی وب سایت بلااستثنا قادر خواهند بود وب سایتی کامل راه اندازی کنند اما با این تفاوت که در دوره های پیشرفته تر وب سایتی حرفه ای تر خواهند داشت.

قیمت آموزش طراحی سایت

همانطور که پیشتر گفته شد طراحی وب سایت دارای دو نوع کلاس خصوصی طراحی سایت و عمومی می باشدکه قیمت های آنها به شرح زیر می باشد:

قیمت کلاس خصوصی طراحی سایت

هزینه کلاس خصوصی طراحی سایت (کار با وردپرس) بصورت ساعتی محاسبه می گردد. ابتدا سطح فراگیر توسط استاد مجرب وردپرس سنجیده می شود و باتوجه به آن آموزشگاه تعداد ساعت اصلی مورد نیاز برای دوره آموزش کار با وردپرس را مشخص می کند که در صورت نیاز دانشجو نیز می تواند تعداد ساعت بیشتری برای رفع مشکل و … رزرو کند.

-هزینه کلاس خصوصی وردپرس مقدماتی ساعتی ۷۵۰۰۰ تومان می باشد.

قیمت کلاس عمومی طراحی سایت

هزینه کلاس عمومی وردپرس مقدماتی در آموزشگاه وردپرس با توجه به سرفصل ها و قیمت اعلام شده توسط سازمان فنی حرفه ای (معمولا کمتر) مشخص می شود، کلاس های حضوری و عمومی وردپرس مقدماتی در دو بخش کار با وردپرس مقدماتی و وردپرس پیشرفته برگزار می شود که قیمت کلاس های عمومی طراحی سایت به شرح ذیل می باشد:

هزینه دوره ی مقدماتی طراحی سایت: ۵۵۰۰۰۰ تومان

هزینه دوره ی پیشرفته طراحی سایت: ۸۵۰۰۰۰ تومان

سر فصل های دوره آموزش طراحی سایت

آنچه در دوره کار با وردپرس مقدماتی (طراحی سایت مقدماتی) فرا خواهید گرفت:

۱- معرفی و آشنایی اولیه

در یک ربع اول کلاس با ساختار یک وب سایت آشنا می شیم و یاد میگیریم که اجزای یک وب سایت چیست و چطور راه اندازی می شودو بعد با سیستم مدیریت و محتوای وردپرس آشنا می شویم نرم افزار تحت وبی که با آن قصد راه اندازی وب سایتمان را داریم.

۲- آموزش نصب و راه اندازی وردپرس

آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار لوکال هاست برای تبدیل سیستم شخصیتون به سرور میزبان وب سایت رو خواهیم داشت بعد شروع می کنیم به ساخت دیتابیس و نصب سیستم مدیریت و محتوای وردپرس نرم افزار تحت وب ای که سایتمون رو قرار باهاش راه بندازیم در آخر تنظیمات اولیه وردپرس رو انجام میدیم تا آماده یک شروع عالی باشیم.

۳- معرفی و آشنایی به پنل مدیریت وب سایت

برای شروع کار با وردپرس با پیشخوان (پنل مدیریت) وردپرس آشنا خواهیم شد و بخش های اصلی آن را بصورت تئوری معرفی می کنیم و بعد از آشنایی و درک اولیه هر گزینه شروع میکنیم دونه دونه تعریف و کار با اونها (سر فصل های بعدی) تکمیل پروفایل و اطلاعات وب سایت، و نمایی از وب سایت فعلی پروفایل شخصی خودمون رو تکمیل میکنیم و درباره نحوه انتخاب تصویر پروفایل و ویرایش اطلاعات کاربری مثل رمز عبور و … صحبت میکنیم و بعد اطلاعات اصلی سایتمون رو در تنظیمات عمومی وردپرس مشخص می کنیم تا به وب سایتمون هویت بدیم، در آخر نمایی از وب سایت فعلیمون رو میبینیم، تعجب نکنید وب سایت شما همین الان هم راه افتاده ! اما ما قصد داریم خیلی حرفه ای ترش بکنیم.

۴- سلام دنیا! اولین نوشته وب سایت شما

با نوشته ها در وردپرس آشنا می شیم و اولین نوشته وردپرس رو ویرایش خواهیم کرد که در همین حین با تمام ابزار های نگارشی وردپرس آشنا خواهیم شد که برخی از این ابزار ها رو براتون می نویسم:

ساختار متن
نقل و قول
لینک سازی
ادامه مطلب
جدا کننده و خط زدن عبارت (مثلا قیمت قبلی محصول)
تغییر رنگ
شکلک (کارکتر) های ویژه
تورفتگی
آندو و ریدو
بخش کد نویسی
افزودن پرونده چند رسانه ای (تصویر، ویدئو، صوت و حتی گالری!)

نوشته تان را کامل کنید | معرفی دسته بندی ها، برچسب ها

۵- نوشته تان را کامل کنید، معرفی دسته بندی ها، برچسب ها، تصویر شاخص و زمانبندی

یادخواهیم گرفت که چطور برای نوشته ها موضوع تعریف بکنیم و هر نوشته رو با توجه به موضوع خودش از دیگری جدا کنیم، همچنین با برچسب ها (همون هشتگ) آشنا خواهیم شد و برای نوشتمون برچسب گذاری می کنیم.

یه تصویر باحال هم برای نوشتمون به عنوان تصویر شاخص (اصلی) انتخاب میکنیم.

در آخر یادمیگیریم که چطور وضعیت انتشار نوشته را تغییر بدیم و حتی نوشته رو زمانبندی کنیم که در آینده منتشر بشه.

۶- مدیریت و تنظیمات دیدگاه ها (نظرات)

یکی از دل گرم کننده ترین بخش یه وب سایت بخش دیدگاه ها یا نظرات کاربرای سایت هست، تو این بخش یاد میگیرم چطور دیدگاه کاربرای سایت رو مدیریت بکنیم و بهشون پاسخ بدیم و یا حذفشون بکنیم همچنین با عبارت ” جفنگ ! ” هم آشنا خواهیم شد بعد از آشنایی با دیدگاه ها کمی پیشرفته تر کار میکنیم و تنظیمات اختصاصی دیدگاه ها رو برای تایید خودکار، بررسی محتوای دیدگاه، لیست سیاه و … آشنا میشیم.

۷- اولین برگه (صفحه) | ویرایش و افزودن برگه جدید

برگه ها یکی از اصلی ترین بخش های یک وب سایت رو می سازن مثلا صفحه نخست سایت، صفحه درباره ما، تماس با ما و … ما هم برگه های اصلی خودمون رو میسازیم تو این بخش درصفحه تماس با ما لینک کردن شماره تلفن برای برقراری تماس مستقیم و همچنین لینک کردن ایمیل برای ارسال مستقیم ایمیل رو هم یاد خواهیم گرفت.

۸- آدرس دهی و ویرایش آدرس برگه ها

پیوند یکتا یا همون آدرس برگه رو ویرایش میکنیم تا هم حرفه ای تر بشیم و هم تروتمیز تر!

۹- افزونه های وردپرس دنیایی از امکانات

یکی از مهمترین دلایل معروف شدن وردپرس افزونه های وردپرس هست، تو این بخش با افزونه های وردپرس آشنا میشیم، افزونه های موجود رو فعال و تنظیم میکنیم و افزونه ای جدید از طریق روش های زیر نصب و فعال سازی میکنیم.

نصب افزونه از منبع اصلی وردپرس
بارگذاری افزونه از کامپیوتر
نصب دستی فایل‌های افزونه

۱۰- تنظیم افزونه وردپرس فارسی

با کمک افزونه وردپرس فارسی تاریخ سایت رو شمسی می کنیم، اعداد رو فارسی میکنیم، حروف عربی رو حذف و فونت تنظیم افزونه فرم تماس مدیریت را تغییر میدیم یک فرم تماس با ما می سازیم و تو صفحه تماس با ما میزاریمش، یاد میگیریم چطور فرم های بیشتری بسازیم و یک فرم ارسال رزومه هم خواهیم ساخت.

۱۱- یک دنیا زیبایی با قالب های وردپرس

با بخش پوسته ها (قالب ها) آشنا میشیم، کمی درباره تفاوت قالب رایگان و پولی صحبت میکنیم و یاد میگیرم چطور و از کجا قالب های رایگان وردپرس رو پیدا و نصب کنیم.

همچنین انواع روش نصب قالب رو هم یاد خواهیم گرفت و در آخر با کمک بخش های مختلف وردپرس قالب نصب شده رو کامل میکنیم.

۱۲- معرفی بخش ابزارک ها

ابزارک های وردپرس رو معرفی می کنیم ، به ستون های کناری و فوتر سایت جون میدیم و کاملشون میکنیم.

۱۳- فهرست ها و ویرایش منو سایت

از طریق بخش فهرست های وردپرس منو های اصلی سایت رو ویرایش میکنیم و لینک برگه ها رو به منو اضافه میکنیم.

۱۴- کاربران و ابزار ها

تو این قسمت از آموزش ها کاربر جدید می سازیم و سطح دسترسی براش تعریف میکنیم مثل نویسنده، ویرایشگر و یا مدیر کل از طریق بخش ابزار ها یاد میگیرم چطور کوچ کنیم! (انتقال محتوای سایت به یک وردپرس دیگه)

۱۵- تنظیمات باقی مانده وردپرس

با تنظیمات غیرضروری وردپرس آشنا میشیم شاید آینده بدردمون بخورن!

۱۶- آخرین کلام و روش های ارتباطی تا آخر عمر

آخرین کلام و همه آرزو های خوب رو براتون خواهیم داشت و روش هایی که تا آخر دنیا بتونید ما رو با پیام هاتون خوشحال کنید رو معرفی خواهیم کرد (دوباره)

توضیحات بیشتر درباره وردپرس

وردپرس (WordPress) یک سیستم مدیریت محتوا و نرم افزار کد باز است

و به طور گسترده از سوی وبلاگ نویسان برای نوشتن سایت ها و وبلاگ ها مورد استفاده قرار می گیرد . توسط مت مولنوگ پایه گذاری شده است.

درواقع وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت ها و وبلاگ می باشد. برای محتوای آموزشی، تجاری، علمی و موارد دیگر، همچنین قابلیت ایجاد سایت های اجتماعی با افزونه های قدرتمند همچون .buddypress ایجاد انجمن با افزونه bbpress را داراست.

این افزونه ها که با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و توسط مای اس کیوال و شرکت ها و انجمن های دیگر پشتیبانی می شود.

ویژگی های وردپرس

این سیستم کاملا رایگان و متن باز است و با سرعت و پیشرفت قابل ملاحظه تبدیل به معروفترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ و سایت بر روی هاست شده است. دو هدف اصلی سازندگان وردپرس راحتی کاربر در کار با این سیستم و رعایت استاندارد های جهانی هست.

وردپرس به دلیل سادگی کار با آن و ساختار بهینه برای موتورهای جستجو یا اصطلاحاً سئوی بالا، محبوبیت بالایی یافته است. سایت های وردپرس با استفاده از افزونه هایی نوشته شده برای وردپرس می توانند انواع امکانات را دربرگیرد.

انواع کاربرد وردپرس

به عنوان مثال برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در کنار سایت وردپرسی، کافیست یکی از افزونه‌هایی که برای این منظور طراحی شده‌اند را به هسته وردپرس خود اضافه کنید.

به عنوان مثال افزونه‌های WooCommerce و Edd دو افزونه وردپرس هستند که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی جهت فروش کالای فیزیکی یا فایل‌های دانلودی استفاده می‌شوند.

وردپرس این امکان رو به شما می دهد که ساعت مورد نظر خود را با توجه به ساعت جهانی تنظیم کنید. شما می توانید در وردپرس با فعال کردن قابلیت g zip میزان مصرف پهنای باند خود را کاهش دهید.

مخاطبین دوره آموزشی مدیریت محتوا با وردپرس:

تمامی افراد علاقمند به طراحی سایت و مدیریت محتوا و مشاغل مربوطه

آینده شغلی:

طراحی وب سایت ، مدیریت سایت ، درآمدزایی از طریق سایت